Pořád bez práce

2. března 2018 v 11:17 | Ne/zaměstnaná panna
Počet dní bez zaměstnání: tak před měsícem jsem to přestala počítat
Počet rozeslaných životopisů: to už taky nepočítám
Počet pohovorů: cirka stráááášně moc
Pořet ÚSPĚŠNÝCH pohovorů: 0 (pořád)
Počet pozvánek na pohovor: 0
Počet cigaret: 2 (zatím, k 10:54)
Počet láhví vína koupených na večer: 0 (zatím)


Za poslední měsíc jsem byla na pár pohovorech. Úspěšnonst opět nulová. Myslela jsem si, že v dnešní době hledají firmy mladé a ambiciozní uchazeče. Mladá jsem, jen ty ambice jsou asi problémem. Peníze na mém učtu pomalu mizí. Snažím se šetřit každou korunu a jediné moje výdaje jsou za cigarety a nespočet lahví vína ze slevového regálu. Moje váha rapidně stoupá z nezdravého stravování, a asi taky díky stresu. Už jsem došla do stádia kdy kouřím už dopoledne. Nikdy jsem to nedělala, ale asi pořád lepší než chlastat už od rána. Odešla jsem do Prahy jako většina lidí za prací. Ale co je to sakra za dobu, že nemůžu sehnat práci ani tady?

Ze zoufalství jsem začala posílat životopisy i na místa, kde není potřeba maturita. A i tam se mi dostalo odmítnutí? Jak je to do prdele možný? V čem je chyba? V životopisu? V přístupu?
Když jsem vypadla ze školy s maturitním vysvědčením v ruce, říkala jsem si že bude těžké bez jakékoli praxe najít práci. Vzali mě rovnou na tři místa. Jedno jsem si vybrala. Odešla jsem za vidinou lepšího... a teď jsem tady. Čtvrtý měsíc na Úřadu práce.

A pak nastane doba kdy budu muset rozprodat další věci abych se měla alespoň jak dostat do té prdele z které jsem přišla. Jo i tam jsem zkoušela najít práci, ale na malém městě těch možností moc není. Mohla bych pracovat jako obsluha briketovací a paletovací linky. To zní hooodně lákavě. Ale nemám rok praxe v dřevorubectví, takže zase smůla.
Moje sny a plány které jsem měla v patnácti letech nějak nevycházejí. V roce 2018 jsem (touhle dobou) jsem si představovala roadtrip po Maroku. Jak je možný, že jsem se najednou ocitla v takovémhle srabu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama