Únor 2018

Víno a cigarety ve jménu středy

7. února 2018 v 19:08 | Ne/zaměstnaná panna
Původně jsem měla rozepsaný úplně jiný článek. Nakonec jsem si vzala flašku vína, zbytek cigaret co mi zbylo v krabičce, laptop a zapálila oheň v krbu. Odjela jsem odpoledne k rodičům a rozhodla se napsat jiný článek. Zítra mě čeká náročný pohovor na kterém budou testovat moji schopnost psaní (to potěž, to raději nee). Psaní všemi deseti ještě ze školních let vyměnilo nedokonalé a roztřepané ťukání do klávesnice doplněné o minilony (miliony) překlepů. Jsem nervózní. Dost o tuhle práci stojím. Stejně jako jsem stála už předtím. No zatím neúspěšně. Nakonec zjistíte, že můžete mít kolem sebe spousty lidí co vám věří a podporují vás. Ale pokud si nevěříte vy, je to dost k ničemu.

Dnes mi volala manažerka jedné nejmenované cestovní kanceláře. Zeptala se mě jak jsem na tom s pravopisem. Boha jeho. Řekla jsem, že dobře. Zítra se ukáže, že ne. Ani trochu si nevěřím. Proč jsem tak strašně nesebevědomá. Můj táta vždy říká ať si nedělám naděje, protože pak nebudu zklamaná. Vypadá to, že jsem to vzala až moc vážně. A ze skromnosti se stala nevěřícnost. Nejraději bych se hned sebrala a utelka někam hodně daleko, tam kde mě nikdo nezná a neví kdo jsem.

Vždy jsem si myslela, že mám pro psaní cit. A vždy mě to také bavilo. Ale když jsem si po nějaké době po sobě spousty povídek a článků přečetla, viděla jsem jen hromadu keců. A tak jsem celou složku jednoduše smazala, aby se nic nedostato na veřejnost. A proto tento anonymní deník je pro mě důžežitý. Můžu se veřejně ponižovat na internetu, já si ulevím a nic mě to nestojí.

První článek na úplně zbytečném blogu

5. února 2018 v 17:13 | Ne/zaměstnaná panna
Počet dní bez zaměstnání: 75
Počet rozeslaných životopisů: cirka 30
Počet pohovorů: cirka 15
Pořet ÚSPĚŠNÝCH pohovorů: 0
Počet pozvánek na pohovor: 1
Počet cigaret: 8
Počet láhví vína koupených na večer: 2
Typické odpovědi na každý (druhý) pohovor z HR oddělení: Dobrý den, velice si vážíme Vašeho zájmu pracovat pro naši společnost, bohužel jsme se rozhodli dát přednost více kvalifikovaným uchazečům. Přejeme Vám mnoho pracovních i osobních úspěchů. S pozdravem někdo kdo nasliboval hory doly a pak tě poslal slušně řečeno do psího zadku.

A tak jsem si udělala test do jaké firmy bych se hodila nejvíce. Výsledek: 72% shoda s firmou v oboru kam jsem poslala X životopisů a pokaždé mi bylo slušně řečeno, že pro ně nejsem dostatečně "atraktivní". Shodou okolností je to firma ve které pracuje můj přítel. Celkem ironie.

Děkuji všem personalistům co se mnou vytřeli podlahu. Ale vlastně je 90% pravděpodobnost, že budu přijata. Ne, pardon, vybrali jsme vhodnějšího kandidáta.

(Doufám, že tohle nebude nikdo číst, ale není nad to si vylít srdce na internetu)